Iz krvi i bola nikut će cvijeće i nikada narod zaboravit neće Vukovar!
Autor: Silvija Švelinger, 23. 11. 2018.

Vukovar je simbol Domovinskoga rata koji je bio borba za samostalnost i nezavisnost Republike Hrvatske; simbol otpora srpskoj ratnoj agresiji. Svake se godine 18. studenoga sjećamo tog velikog grada, grada heroja koji je podnio veliku žrtvu za slobodu naše domovine. Uvijek se sjetimo kolone prognanih Vukovaraca , patnje i bola na njihovim licima, slika razrušenog Vukovara, Ovčare, ubijenih i mučenih ljudi, Siniše Glavaševića i potresne „Priče o gradu“. Herojstvo branitelja i izuzetno značenje koje je tromjesečna obrana Vukovara imala u opstanku i obrani cjelokupne hrvatske države pretvorili su Vukovar u simbol hrvatskog otpora srpskoj ratnoj agresiji.

Naši učenici i učitelji u Popovcu, Kneževu i Branjini obilježili su taj važan datum hrvatske povijesti. Zapalili su lampione te se pomolili za sve koji su život dali za našu slobodu.

Više fotografija pogledajte OVDJE.