Jezik na društvenim mrežama
Autor: Administrator , 17. 3. 2021.

U povodu Mjeseca hrvatskoga jezika, koji se obilježava od 21. veljače do 17. ožujka, Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje organizirao je niz virtualnih predavanja pod zajedničkim nazivom „Sat hrvatskoga jezika u Institutu“ za nastavnike i učenike osnovnih i srednjih škola.

Učenici 6. razreda sa školskom knjižničarkom Marijanom Kuna i učiteljem informatike Goranom Podunavcem nazočili su predavanju „Jezik društvenih mreža“ održanom 17. ožujka 2021. godine.

Znanstvenik Lobel Filipić objasnio je kako danas komuniciramo na društvenim mrežama, a očigledno je da se taj oblik komunikacije znantno razlikuje se od onog kako smo to nekad radili.

Uz brojne primjere komunikacije na društvenim mrežama naglašena je i važnost očuvanja materinskoga jezika za očuvanje nacionalnog identiteta, koji je unatoč silnim pritiscima tijekom povijesti uspio očuvati svoju samosvojnost, a na nama je odgovornost da tako i ostane.