Obavijest učenicima i roditeljima

školska kuhinja u novoj 2022./2023. školskoj godini započinje 6. rujna 2022. godine.

U privitku se nalazi raspored školske kuhinje za svaka dva tjedna.

Kao i prošle školske godine svi učenici imaju besplatnu prehranu u školskoj kuhinji uz financiranje kao i prošle školske godine.

Na snazi je SPORAZUM O PROVEDBI PROJEKTA "ŠKOLSKI OBROK ZA SVE" U OSNOVNOJ ŠKOLI POPOVAC po kojemu Općina Popovac sufinancira 10%, a Osječko-baranjska županija 90% cijene školskog obroka za sve učenike Škole.

Od drugog polugodišta školske 2022./2023. godine, odnosno od 9. siječnja 2023. godine Vlada Republike Hrvatske donijela je ODLUKU
O KRITERIJIMA I NAČINU FINANCIRANJA, ODNOSNO SUFINANCIRANJA TROŠKOVA PREHRANE ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA ZA DRUGO POLUGODIŠTE ŠKOLSKE GODINE 2022./2023., a po istoj Odluci
u
čenik koji u drugom polugodištu školske godine 2022./2023. redovito pohađa osnovnu školu, ostvaruje pravo financiranja, odnosno sufinanciranja prehrane u iznosu od 1,33 eura/10,00 kuna po danu, za dane kada je na nastavi. Učenik koji u drugom polugodištu školske godine 2022./2023. redovito pohađa osnovnu školu, ostvaruje pravo financiranja, odnosno sufinanciranja prehrane u iznosu od 1,33 eura/10,00 kuna[1](Fiksni tečaj konverzije 7,53450) po danu, za dane kada je na nastavi.

Naši dobavljači namirnica za školsku kuhinju su:

• NTL (mješovite namirnice) - trgovina Popovac
  • Mlinar (pekarski proizvodi) - Osijek