Digitalizacija lokalne baštine

Što je to i kako je bilo prije?

katalog.pdf

« Rujan 2017 »

Rječnici

Bakina kuharica

Knjiga mjeseca

Gostovanje u "Euromagazinu"
Autor: Administrator , 18. 6. 2009.

U subotu, 20. lipnja na prvom programu HRT-a u 15.45 u emisiji "EUROMAGAZIN" možete pogledati video prilog o učenici naše škole Teni Mihajlović. Gostovanje u toj emisiji bilo je u sklopu priloga o nagradnom natječaju Europske komisije "Moja ideja za europsko sutra" na kojem su naše učenice (Ana Savanović, Dina Mihajlović i Tena Mihajlović) kao glavnu nagradu za svoj uradak o budućnosti prometa osvojile trodnevno putovanje u Bruxelles. Urednica i voditeljica emisije je Maja Sever.

Učenici nagrađeni na natječaju ´Moja ideja za europsko sutra´ posjetili Informacijski centar EU, HRT i Tehnički muzej u Zagrebu

Učenici Ekonomske škole u Požegi te Lucija Karaman iz Osnovne škole Gruda svojim su trudom i kreativnošću zaslužili posebna priznanja na nagradnom natječaju Delegacije Europske komisije, „Moja ideja za europsko sutra". Delegacija Europske komisije odlučila ih je stoga nagraditi posjetom Informacijskom centru EU u Zagrebu kao i ostalim sadržajima vezanim uz njihove interese. Grupi se pridružila i Tena Mihajlović, iz pobjedničke ekipe iz Osnovne škole Popovac, koja će, zajedno sa svojim školskim kolegicama Anom Savanović i Dinom Mihajlović za nekoliko dana ići na nagradni put u Bruxelles.

U Informacijskom centru Europske unije Delegacije Europske komisije u Republici Hrvatskoj dočekali su ih zamjenik šefa Delegacije David Hudson i voditeljica Centra Avis Beneš, a kasnije im se je pridružio i šef Delegacije Vincent Degert. Učenici su imali priliku pogledati informativni film o Hrvatskoji i Europskoj Uniji, poslušati predavanje o proširenju Unije te postavljati pitanja o politikama EU koje ih posebno zanimaju.

Učenici su potom posjetili Hrvatsku radioteleviziju, što ih je posebno razveselilo, jer su neki od njih u izradi svojih radova za natječaj pokazali zavidno znanje televizijske produkcije. Vidjeli su, među ostalim, sve važnije redakcije, režiju, studije te se upoznali s nekim od novinara nacionalne TV kuće. Kasnije popodne, grupa je posjetila Tehnički muzej, gdje su, među ostalim, uživali u posjetu demonstracijskom kabinetu „Nikola Tesle”, rudniku i planetariju. Dan je završio razgledavanjem grada.

Izvor: www.euic.hr