Ukupno: 1612027

Intervju sa zvijezdama!
Intervju s Igorom Štimcem
Autor: Administrator , 26. 10. 2012.

Naši web novinari stupili su u kontakt s Igorom Štimcem i postavili mu nekoliko zanimljivih pitanja. U nastavku pročitajte kako se bivši reprezentativac i ugledni nogometni stručnjak ponovno "vratio" u osnovnoškolske dane te kako se snašao kao novi izbornik hrvatske nogometne reprezentacije. Zahvaljujemo gospodinu Štimcu što je odgovorio na naša pitanja i želimo mu puno uspjeha na izborničkoj klupi reprezentacije.

Čime obavezno počinje, a čime završava Vaš dan? Moj dan obavezno počinje i završava molitvom.
Bez čega ne možete? Imate li neki porok? Čokolada je moja slabost :)))
Najdraža knjiga!  Stoljeće rata autora Williama Engdahla.
Kakvu glazbu najčešće slušate? Domaću, obožavam dalmatinsku klapsku pjesmu.
Kako najčešće provodite slobodno vrijeme? Uz djecu i prijatelje... Volim razgovarati s djecom, slušati o njihovim problemima, dati im savjet. S prijateljima volim igrati tenis, šah, karte, balote...
Što za Vas predstavlja obitelj? Obitelj za mene predstavlja smisao življenja, temelj svega što život treba činiti radosnim.
Najdraži i najgori predmet u školi! Najdraži predmeti su mi bili tjelesna i zdravstvena kultura (stalno smo igrali nogomet ) i glazbena kultura, jer obožavam pjevati. Nisam imao predmet kojeg sam mrzio (bio sam odličan učenik), ali ako moram izdvojiti najmanje drag predmet neka to bude kemija.
Što je najluđe što ste napravili u životu? Ne smijem vam reći, preludo je i mogli bi neki učenici pokušati ponoviti. :-)
Čime biste se bavili da niste završili u nogometnim vodama? Sigurno bih nastavio školovanje, studirao i tko zna što bi život donio.
Možete li nam reći kako se pripremate za utakmice i kakav je osjećaj voditi najpopularniju reprezentaciju u državi, a i šire? Prije naših okupljanja obavim kompletnu pripremu, koja se sastoji u analizi igara naših igrača u njihovim klubovima, izradi trenažnog procesa, plana ishrane i dnevnih aktivnosti. Divan je osjećaj imati čast voditi "Vatrene", ali i ogromna odgovornost.

Što Vas može izbaciti iz takta? Nepravda.
Koje osobine najviše cijenite kod igrača naše nogometne reprezentacije? Iskrenost i domoljublje.
Vaš životni moto! Vjera je spasenje.
Tko Vam je životni uzor? Nemam životnog uzora.
Koji su Vam planovi u bližoj budućnosti? Plasirati se na Svjetsko prvenstvo koje će se održati 2014. godine u Brazilu.
Neostvarena želja! Finale Svjetskog prvenstva u Francuskoj.
I za kraj, imate li kakav savjet ili poruku za učenike naše škole? Učite i slušajte vaše nastavnike, znanje koje vam oni prenesu odredit će vašu budućnost. Živite kako biste donosili osmijeh i radost kamo god išli.

Izvor: Fotografije preuzete sa službene Facebook stranice izbornika hrvatske nogometne reprezentacije - https://www.facebook.com/igor.stimac.officialpage