Šume i ekologija
Učimo o energiji i principima pasivne gradnje
Autor: Martina Vidak, 20. 10. 2011.

U sklopu projekta ‘Energetska edukacija za škole’ koju provodi udruga Zeleni Osijek, pedesetak učenika viših razreda naše škole prošlo je edukaciju o obnovljivim izvorima energije, osnovama energetske efikasnosti te principima gradnje pasivnih i niskoenergetskih kuća.  Više pročitajte pod opširnije, a fotografije pogledajte u Foto-galeriji!

Jednodnevni izlet započeo je posjetom pasivnoj solarnoj kući u Osijeku u kojem su im stručnjaci EE Info Centra Osijek održali prezentaciju o energetskoj efikasnosti i na primjeru pokazali elemente gradnje pasivne kuće. Dan se nastavio posjetom eko centru Zlatna Greda gdje su učili o obnovljivim izvorima energije i klimatskim promjenama. Cilj je osvjestiti mlade o racionalnom korištenju energije te globalnim pozitivnim učincima na naš okoliš koje takvo odgovorno ponašanje donosi.