Natječaji za radna mjesta

NATJEČAJI ZA RADNA MJESTA

Europski dan jezika
Autor: Administrator , 28. 9. 2020.

Europski dan jezika obilježen je i ove godine u Osnovnoj školi Popovac. Od 2001. godine, na inicijativu Vijeća Europe, 26. rujna svake godine obilježava se Europski dan jezika.

Osnovni ciljevi Europskog dana jezika su:

- upozoravanje javnosti na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje

- promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe, koje treba njegovati i sačuvati

- poticanje cjeloživotnog učenja jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene.

S učiteljicom njemačkoga jezika Anelom Pejić naši su učenici rješavali osmosmjerke i križaljke, igrali kvizove, kao i prepoznavali zastave — uz užitak slušanja stranih hitova. Na satu hrvatskoga jezika s učiteljicom Lidijom Marković učenici su izradili plakate i pripremili prezentacije.

Učenje jezika drugih naroda način je pomaganja da bismo bolje razumjeli jedni druge i prevladali naše kulturološke razlike. Više fotografija pogledjte OVDJE.