Školska knjižnica

Knjižnicu Osnovne škole Popovac vode stručne suradnice – školske knjižničarke Marijana Kuna i Tena Bodlović.

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK: od 9 do 15 sati

UTORAK: od 9 do 15 sati

SRIJEDA: od 9 do 15 sati

ČETVRTAK: od 9 do 15 sati

PETAK: od 9 do 15 sati

Imamo li knjigu koju tražite? Kliknite OVDJE kako biste provjerili.

Pri otvaranju našeg kataloga upišite naslov ili autora djela.

Svaki učenik škole ujedno je i član školske knjižnice.

Svi učenici mogu posuđivati knjige tijekom cijele nastavne godine. Poželjno je da učenik knjigu vrati u roku od 14 dana od dana kada je istu posudio. Članovi su dužni čuvati knjige od svakog oštećenja. Učenici mogu slobodno prolistati knjigu prije nego li se odluče za posudbu iste.

Osim knjižničarskih zadataka i poslova nabave i posudbe korisnici su uvijek dobrodošli kao sudionici u raznim projektima i radionicama koje se održavaju u knjižnici. Obilježavamo Noć knjige, Mjesec hrvatske knjige, Mjesec školskih knjižnica, Dan dječje knjige i aktivno je sudjelovanje školske knjižnice u svim važnijim projektima tijekom nastavne godine.

Sve su knjige za lektiru posuđene!? Nema problema, na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta lektire su dostupne na ovoj poveznici. Za pristup sadržaju trebate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom. Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog imenika naše škole – tajniku Oskaru Mravlinčiću.

Tijekom trajanja nastave na daljinu javila se potreba za pružanjem pomoći učenicima, učiteljima i roditeljima učenika. Virtualna knjižnica Osnovne škole Popovac je zamišljena kao vodič kroz virtualni svijet kako bi se svima olakšalo snalaženje u mnoštvu informacija koje nudi internet.

MARIJANA KUNA

stručna suradnica - školska knjižničarka

Kako zvuči književno djelo kad ga čita profesionalni glumac? Imate priliku poslušati lektirne naslove. U suradnji s Ministarstvom kulture i medija RH pokrenuta je online audioknjižnicu SLUŠAM KNJIGU u kojoj možete poslušati klasike hrvatske književnosti – Zlatarovo zlato, U registraturi, Priče iz davnine, Alkar, Duga i mnogi drugi naslovi. Nalazi se na YouTube kanalu SLUŠAM KNJIGU.

Dobili ste temu za referat i ne znate odakle početi!? Niste sigurni je li ono što ste pronašli pretraživanjem Interneta točno!? Za sve ima rješenje.  Ne guglajte – pitajte knjižnjičare. Stranica je to na kojoj možete saznati odgovore, ili potrebnu literaturu kako bi došli do istih, na sva pitanja koja vas muče. Stoga pitajte knjižnjičare sve što vas zanima!

PRAVILNIK O RADU KNJIŽNICE možete pročitati na ovoj poveznici.