Simbolika grba

U grbu su zastupljena sva tri mjesta u kojim naša škola djeluje. Popovac reprezentira slavoluk koji se nalazi ispred škole, a koji je ovdje podignut, prema usmenoj predaji, u spomen na umrle od kuge. Kneževo reprezentira današnji arhiv, nekadašnji dvorac Karla Ludwiga. Branjinu reprezentira stari hrvatski pleter čije smo motive uočili na pročeljima nekih starih kuća.

Uloga pletera je u ovom grbu trostruka, reprezentira Branjinu, starohrvatski je motiv te u grbu prikazuje i simbiozu tri mjesta u kojima naša škola djeluje.

Štit grba podijeljen je na tri djela. Prvi dio predstavlja fragment hrvatskoga državnoga grba, drugi dio obojen je u žutu boju koja predstavlja naš školski simbol – suncokret. Treći dio obojen je u zeleno jer se naša mjesta nalaze u prekrasnom zelenom okružju, ali i jer je naša škola u projektu Eko škola.

Himna Osnovne škole Popovac

Svi učenici imali su pravo napisati pjesmu koja je mogla postati našom himnom. Stručni glazbeni žiri, učiteljica Suzana Vencl i učitelj Tomislav Peran, odlučili su kako je za himnu najprikladniji tekst zajednički uradak učenica Dine Mihajlović i Ane Savanović. Tekst je odabran jer reprezentira zajednički učenički duh svih naših učenika.

Svaki dan u školu se ide

Jer čekaju nas nove brige.

Jedinice, petice, trojke,

Imenik naš pune brojke.

Iako je škola mala,

Svi znaju – izgled vara.