Katalog informacija

POPIS JAVNIH USLUGA KOJE PRUŽA OŠ POPOVAC:

• Izdavanje Svjedodžbi
  • Izdavanje duplikata Svjedodžbi
  • Izdavanje potvrda

POPIS MATIČNIH EVIDENCIJA KOJE VODI OŠ POPOVAC:

• Matične knjige učenika od 1997. godine
  • Matične knjige OŠ “Bratstvo-jedinstvo” Popovac
  • Matične knjige OŠ “Beljska mladost” Kneževo
  • Matične knjige OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Kneževo
  • Matična knjiga obrazovanja odraslih osoba
  • Matične evidencije radnika

POSTUPAK ZA IZDAVANJE DUPLIKATA SVJEDODŽBE:

ZAHTJEV ZA IZDAVANJE DUPLIKATA SVJEDODŽBI podnosi se u tajništvu Škole. Obrazac se može preuzeti u tajništvu ili u niže priloženom dokumentu – Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe.

Za izradu duplikata svjedodžbe potrebno je prije podnošenja zahtjeva objaviti oglas u Narodnim novinama o dubitku traženog dokumenta, a račun i dokaz objave priložiti zahtjevu za izdavanje duplikata.

Za sve ostale informacije možete se obratiti u tajništvu Škole.

PRAVO NA PRISTUP INFORMACIJAMA

Temeljem članka 3. Zakona o pravu na pristup informacijama (“Narodne novine” broj 25/13. i 85/15. – u nastavku Zakon) uređeno je pravo na pristup informacijama fizičkim i pravnim osobama putem otvorenosti i javnosti djelovanja tijela javne vlasti.

Osnovna škola Popovac omogućuje pravo na pristup informacijama koje posjeduje i kojima raspolaže iz svog djelolruga, sukladno Zakonu, Statutu i drugim općim aktima Škole, a sve sa ciljem osiguranja javnosti rada tijela Osnovne škole Popovac.

Cilj Zakona je omogućitit i osigurati ostvarivanje Ustavom Republike Hrvatske zajamčena prava na pristup informacijama, kao i na ponovnu uporabu informacija fizičkim i pravnim osobama putem otvorenosti i javnosti djelovanja tijela javne vlasti.

Osnovna škola Popovac javnost informira putem svoje mrežne stranice dokumentima i informacijama koje posjeduje i koji su javno dostupni u elektroničkom obliku i moguće im je pristupiti bez upućivanja posebnog zahtjeva, a pristup svim ostalim informacijama i dokumentima ostvaruje se podnošenjem usmenog ili pismenog zahtjeva.

Pravo na pristup informacija ostvaruje se:

• pismenim putem, podnošenjem zahtjeva na propisanim obrascima, koji su u privitku ovoga teksta
  • usmeno

Ukoliko se zahtjev podnosi pismeno potrebno je isti poslati poštom ili osobno predati na adresu:

• Osnovna škola Popovac, Vladimira Nazora 26, 31303 Popovac
  • Telefax-om: 031/728 119
  • Elektroničkom poštom na adresu: ured@os-popovac.skole.hr
  • Usmeni zahtjev može se podnijeti na zapisnik kod Službenika za informiranje i to radnim danom od 7:00 do 15:00 sati.

Službenik za informiranje je Oskar Mravlinčić, Osnovna škola Popovac, Vladimira Nazora 26, 31303 Popovac, Tel/fax: 031/728119, E-mail: ured@os-popovac.skole.hr ili oskar.mravlincic@skole.hr, mob: 098 438611, zamjenica Službenika za informiranje je Marijana Kuna, Osnovna škola Popovac, Vladimira Nazora 26, 31303 Popovac, Tel/fax: 031/728 383, E-mail: ured@os-popovac.skole.hr ili marijana.kuna1@skole.hr.

OBAVIJEST O NEPOSTOJANJU SUKOBA INTERESA

Osnovna škola Popovac daje Obavijest da ne postoji niti jedan gospodarski subjekt koji je u sukob interesa s Školom kao niti s predstavnikom Škole.