Učenička zadruga (Re)kreativne pčelice

Školska zadruga je osnovana početkom svibnja 2018. godine. Prepoznali smo potrebu njezina osnivanja zbog velikog interesa mladih koji vole kreativnost i kako bismo ih što više privukli, naučili i potaknuli poduzetnički duh koji se može ostvariti i u malim sredinama. Sudjelujemo na smotrama, sajmovima, izložbama i radionicama. Veseli me što nove generacije učenika prepoznaju naš rad i aktivno se uključuju u rad zadruge.

Marijana Kuna

voditeljica školske zadruge

Naša učenička zadruga ima sljedeće sekcije:

1. Mala stolarska radionica
2. Quilling radionica
3. Origami radionica
4. Radionica očuvanja tradicije i običaja
5. Kreativna radionica
6. Ekološka radionica

Aktivnostima naše zadruge želimo:

– razvijati i njegovati radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, odgovornost, inovativnost,  poduzetnost, snošljivost i potrebu za suradnjom
– omogućiti stjecanje, produbljivanje, proširivanje i primjenu znanja te razvoj sposobnosti bitnih za gospodarstvo i organizaciju rada
– razvijati svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode kao i njegovanje baštine i pučkoga stvaralaštva
– profesionalno informiranje i usmjeravanje učenika te stvaranje preduvjeta za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini
– razvijati svijest o mogućnostima, dosezima i potrebi primjene suvremenih znanstvenih, tehničkih i tehnoloških dostignuća.

Uskrsni sajam u Popovcu

Danas je naša Učenička zadruga (RE)KREATIVNE PČELICE sudjelovala u prvom Uskrsnom sajmu u Popovcu. Izloženi su bili radovi naših Malih poduzetnika kao i oni nastali pri projektu RZC PAN HR - Projektna aktivnost “Učeničko i školsko poduzetništvo za učitelje i druge...

Pročitajte više