Svi sveti i Dušni dan
Autor: Sanja KOPUNOVIĆ LEGETIN, 30. 10. 2020.

Tijekom proteklog tjedna na satima Vjeronauka, vjeroučenici su na različite načine promišljali o značenju nadolazeće svetkovine Svih svetih i Dušnom danu.

Svoje znanje i vjersko iskustvo smo produbili učeći o općinstvu svetih, potpunom oprostu, životu svetaca, molitvama za pokojne...

Nakon promišljanja o vječnom životu i likovnih uradaka na spomenutu temu, učenici područne škole u Kneževu izradili su lampione i njima ukrasili prozore učionica, a potom smo se s učiteljicama uputili na mjesno groblje gdje smo upalili svijeće i pomolili se za preminule članove naših obitelji, za sve koji počivaju na tom groblju, a napose za duše u čistilištu za koje nema tko na zemlji moliti.

Sanja Kopunović Legetin​