Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva - 22. veljače
Autor: Administrator , 22. 2. 2021.

Danas je Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva, spomendan Republike Hrvatske koji je proglasio Hrvatski sabor na inicijativu Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje.

Hrvatska glagoljica povijesno je hrvatsko pismo, jedan od nezaobilaznih simbola nacionalnoga identiteta i višestoljetne uljudbe , na temelju kojega smo i danas prepoznatljivi i jedinstveni u Europi i svijetu. Današnji je datum izabran kao spomen na dan kada je 1483. godine tiskana prva hrvatska knjiga – Misal po zakonu rimskoga dvora.

Današnji su dan obilježili učenici PŠ Kneževo na satima Hrvatskoga jezika, izrađujući ogrlice s glagoljičnim slovima.  Učenici su pokazali iznimnu kreativnost u radu.

Kliknite OVDJE kako biste pogledali više fotografija.

Samanta Velemirović, učiteljica Hrvatskog jezika