Dan svetog Patrika
Autor: Sanja Vuksanović-Čančar, 17. 3. 2021.

Učenici od 6. do 8. razreda u Popovcu su s učiteljicom Sanjom Vuksanović-Čančar na satu engleskoga jezika obilježili Dan svetog Patrika. Sveti Patrik je katolički svetac, biskup i zaštitnik Irske čiji dan se obilježava 17. ožujka u Irskoj ali i diljem svijeta.

Uz gledanje zanimljivih videa i rješavanje digitalnih zadataka ukrasili su i pano te izradili poznate djeteline s tri lista koje su zaštitni znak Irske.

Bilo je vrlo zanimljivo upoznati se s tradicijskim običajima vezanim uz taj dan kao što su tradicionalni jelovnik, parade, bojanje rijeke u zeleno i slavlja i irskim pubovima.