Brinemo za ptice u školskom dvorištu
Autor: Marijana Kuna, 31. 3. 2021.

U projektu izrade i bojanja kućica za ptice sudjelovalo je 9 učenika kombiniranog odjela 2. i 3. razreda u Osnovnoj školi Popovac.

O pticama su puno učili tijekom ove školske godine, a najviše su se bavili pitanjem kako ih zaštititi i kako se brinuti o njima kad se ptice selice vrate iz toplijih krajeva.

Nositelj projekta namijenjenog očuvanju prirodne baštine Baranje je Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije. U suradnji s CTK Čeminac učenici naše škole dobili su dijelove od kojih im je bio zadatak kućice sastaviti i obojati. Svaki učenik je dobio jednu kućicu koju je u cijelosti sastavio, obojao te ponio kući. Velike kućice su nakon sastavljanja dvaput obojane i učenici su odlučili na kojemu će stablu biti postavljene. Uz pomoć školskog domara objesili su ih na stabla. Spremne su za prve stanare. Više fotografija pogledajte OVDJE.