Zrnca dobrote u korizmi
Autor: Sanja KOPUNOVIĆ LEGETIN, 1. 4. 2021.

Tijekom cijele godine, a posebno pred blagdane, čovjek razvija osjećaj za drugoga te suosjećanjem i konkretnim djelima iskazuje ljubav. Tim ozračjem obavijeni, učitelji i djelatnici naše škole prikupili su novčana sredstva za djevojku kojoj je dijagnosticirana teška bolest te joj ispisanim riječima podrške i konkretnom pomoću iskazali suosjećanje. Zajedničkim snagama, tijekom proteklog i tekućeg tjedna, učenici i djelatnici škole su prikupljali prehrambene namirnice i higijenske potrepštine te njima popunili police socijalne trgovine u Popovcu.

Osim brige za sumještane, iskazali su i suosjećanje prema nepoznatim vršnjacima diljem svijeta: uključivši se u korizmenu akciju "Za obrok i znanje kroz malo odricanje" na poticaj humanitarne organizacije "Mary's Meals", prikupili su 1000 kuna i na taj način osigurali svakodnevni obrok i obrazovanje za sedmero djece u zemljama pogođenim najvišim oblikom siromaštva i gladi. Svjesni kako ne možemo spasiti čovječanstvo od siromaštva, ali ispunjeni mišlju da smo barem nekome pomogli, unijeli malo radosti i svjetlosti u životnu žalost kojom su pojedinci pogođeni i još važnije da smo osjećaj za drugoga zajedno s roditeljima razvijali u onima koji su nam povjereni, možemo radosno slaviti najveći kršćanski blagdan jer smo njegov smisao shvatili i proveli kroz djela. Više fotografija možete pogledati OVDJE!