Velikani hrvatske poezije
Autor: Silvija Švelinger, 11. 6. 2021.

"Poezija je ono što se sanja, ono što se zamišlja i ono što se često dogodi."

"Poezija je ritmičko stvaranje ljepote u riječima!"

Učenici 7. i 8. razreda u Kneževu završili su s cjelogodišnjim projektom iz Hrvatskog jezika pod nazivom Velikani hrvatske poezije. Zahvaljujući trudu naših učenika, učionicu sada krasi cijela zbirka velikana hrvatske poezije.

Svaki mjesec učenici su se upoznavali s velikanima hrvatske poezije, proučavali njihove biografije, slušali zvučne zapise, ali i samostalno čitali  interpretirali njihove pjesme.

Neizostavni dio naše zbirke čine velikani kao što su Antun Branko Šimić, Antun Gustav Matoš, Dobriša Cesarić, Tin Ujević i Dragutin Tadijanović.

U svakoj se knjižici nalazi biografija pjesnika, književno stvaralaštvo, različite zanimljivosti iz njihovih života te ilustracije naših učenika.

Ovoj predivnoj zbirci, pridružili smo i pjesme naših učenika šestog, sedmog i osmog razreda, a navedena knjižnica naslovljena je kao kneževačka poezija

Učenici su svaki mjesec pokazivali velik interes za rad na projketu, s veseljem su dočekivali dvosate u kojima smo se prepuštali stihovima ponajboljih hrvatskih pjesnika. Uživali smo stvarajući ovu nama vrlo dragu i vrijednu zbirku knjižica.

Više fotografija pogledajte OVDJE!