Leksikon mitologija

Glagoljica

Predavanje o "obrnutoj učionici" i Google Disku
Autor: JADRANKA SABLJAK, 31. 3. 2015.

Danas je u našoj informatičkoj učionici nastala poprilična gužva. Našim učiteljima i stručnim suradnicima održano je još jedno predavanje o informacijsko-komunikacijskoj tehnologiji u obrazovanju.

Od predavačice iz CARNet-a, voditeljice projekta Renate Ivanković, saznali smo kako se "obrnuta učionica" temelji se primjeni IKT-a za izradu i dijeljenje materijala, ali i na pretpostavci da se kroz aktivnosti i suradničko učenje na satu bolje usvajaju sadržaji. Njezina glavna karakteristika jest da se obrada novog gradiva ne odvija u učionici, nego kod kuće.

Nakon što smo na računalima isprobali Google Disk te na konkretnim primjerima uvidjeli njegovu primjenu u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima, prepuni novih saznanja uputili smo se na zasluženi uskrsni domjenak i još jedan uspješan radni dan priveli kraju.