Recenzija filma Enola Holmes

Datum objave: 13. prosinca 2023.

Zamišljate li detektivku koja nije dosadna i staromodna? Ona ima samo 16 godina, a već rješava misterije i spašava ljude. Inače baš i ne volim filmove koji imaju veze s detektivima, ali ovaj je stvarno poseban. Glavna junakinja, Enola, ne slijedi pravila. Jedna od najboljih stvari je što ona ne čeka da je netko drugi spasi. Ona je nevjerojatno pametna, hrabra i ne boji se izazova. Kad je njezina majka nestala, Enola kreće u svoju vlastitu avanturu da je pronađe. Ona zapravo pokazuje da i mi, ostale djevojčice i dječaci, možemo biti super junaci. Osim toga, film ima i puno smiješnih dijelova. Enola ima fora pristup da se obraća izravno nama, gledateljima. Također ima i neke genijalne ideje kako izbjeći probleme. Mislim, tko ne bi želio biti poput nje? Osim toga, lik njezinog brata Sherlocka je baš simpatičan. Nije onaj dosadni stari detektiv iz romana. Ovdje je lijep, zgodan i pomalo smiješan. On i Enola imaju poseban odnos koji je zadivljujući, jer inače se braća i sestre svađaju, a oni svoje probleme rješavaju mirno. Pouka ovog cijelog filma je slijediti svoje snove i želje, nebitno je koliko dugo će tebi trebati da se to ostvari. Važno je barem pokušati ostvariti ono što dugo želiš.

Gabrijela Horvat, 7. razred