20. Zimska škola fizike

Datum objave: 3. veljače 2024.

Jubilarna 20. Zimska škola fizike održana je na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku 3. veljače 2024. Sudjelovalo je i troje učenika Osnovne škole Popovac — Ela Kovač, Mateo Majcen i Anđela Šumiga. S njima je u pratnji bila učiteljica fizike i tehničke kulture Martina Vidak.

Učenici su radili pokuse na radionicama o toplini, temperaturi i gustoći tvari. Poslušali su i predavanje poznatog meteorologa Zorana Vakule. Hvala učiteljici Martini kojoj nikad nije teško, pa makar to bio i neradni dan, našim učenicima omogućiti poučne i zanimljive sadržaje i dodatno ih zainteresirati za znanost, tehnologiju i područje prirodnih i tehničkih znanosti. Više fotografija pogledajte OVDJE!