Budi internet genijalac – učenje za sigurniji digitalni svijet

Objavljeno: 21. svibnja 2026.

Učiteljica hrvatskoga jezika Silvija Švelinger, ambasadorica programa Budi internet genijalac, održala je 20. svibnja 2026. interaktivnu radionicu koja je djelatnike Osnovne škole Popovac potaknula na promišljanje o važnim temama digitalne sigurnosti i odgovornog ponašanja na internetu.

Program Budi internet genijalac nastao je suradnjom tvrtke Google i organizacije The Internet Keep Safe Coalition (iKeepSafe), dok je Udruga Suradnici u učenju pripremila obrazovne sadržaje za hrvatske škole te provodi edukacije diljem zemlje.

Program se temelji na četiri modula koji razvijaju ključne digitalne kompetencije:

  • Tko sam ja na mreži? – privatnost, digitalni trag, mrežni identitet i odgovorno dijeljenje sadržaja
  • Postati mudar/mudra na mreži – kritičko mišljenje, provjera informacija, prepoznavanje dezinformacija i razumijevanje algoritama
  • Ja u odnosima s drugima – komunikacija, emocije u online okruženju i prevencija nasilja na internetu
  • Ja u mreži punoj mogućnosti – digitalna kreativnost, umjetna inteligencija, online učenje i etičko ponašanje.

Ravnateljica, učitelji i stručni suradnici aktivno su sudjelovali u raspravama i zadacima. Njihova motiviranost, otvorenost prema novim idejama i spremnost na primjenu stečenih znanja doprinijeli su izuzetno poticajnoj i ugodnoj atmosferi radionice.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Skip to content