“Činimo dobro Otiskom srca” (DoGood)

Datum objave: 12. prosinca 2023.

Učenici predmetne nastave PŠ Kneževo koji pohađaju izvannastavnu aktivnost “Svjetionici vjere” uspješno su proveli aktivnosti programa „Činimo dobro Otiskom srca” koristeći aplikaciju DoGood.

Izazovi su bili usmjereni prema povećanju svjesnosti održivog razvoja. U inovativnoj aplikaciji DoGood učenicima se pružila mogućnost osobnog i zajedničkog doprinosa prema ostvarivanju bolje budućnosti: čuvali su prirodu i humanitarno djelovali.

Provedene aktivnosti pune saznanja i zabave bile su:

1. Smeće pripada kanti za smeće: učenici su očistili prirodu oko škole.

2. Zid raznolikosti: promišljali su kako je različitost zanimljiva i tako se borili protiv diskriminacije.

3. Solidarnost kroz suradnju: bili su solidarni u dijeljenju s vršnjacima te su razmijenili skrivene omiljene slatkiše jedni s drugima.

4. Pisma starijima: izradili su božićne čestitke i poruke ohrabrenje za stare i nemoćne.

5. Čiste boje: educirali su se i druge upoznali s pravilnim razvrstavanjem otpada.

6. Jednakost 1-0 Diskriminacija: odigrali su nogometnu utakmicu bez predrasuda o muško-ženskim sportovima te poraženi čestitali pobjednicima.

7. Prazne sobe: isključivali su svjetla i ostale uređaje kod kuće i u školi pri izlasku iz prostorija.

8. Čišćenje ormara: odvajali su, oprali i glačali te poklonili sačuvanu i kvalitetnu odjeću Dječjem domu Klasje.

9. Zasadi drvo: zajedničkim snagama zasadili su drvo koje znači život.

10. Smiješno voće: da bi spriječili bacanje voća čija veličina, oblik ili boja nisu „odgovarajući“ podržali su održivu poljoprivredu kada su od takvog voća izradili voćnu salatu i uživali u njenom zdravom okusu.

Učenici su na zanimljiv način naučili puno važnih činjenica, sami i jedni s drugima stjecali navike održivog razvoja, poštivali prirodu koju su naslijedili od predaka i očuvali ju za buduće generacije te dijeljenjem vlastitih dobara humanitarno djelovali u zajednici. Stečene navike su odlučili provoditi i u budućnosti.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica