Dobra djela tijekom došašća

Datum objave: 23. prosinca 2023.

U ovo sveto predblagdansko vrijeme, kada imamo želju unijeti radost u svoja i tuđa srca te olakšati živote ljudima u potrebi, svoje misli i zahvalnost uputili smo onima kojima dugujemo svoje postojanje, baštinu, vjeru i običaje: našim precima.

Toga svjesni, učenici razredne nastave s učiteljicama Lidijom Štimac, Mirjanom Pralica, Anom Vuksanović, Danijelom Hmura, Ankicom Ostojić, Ivanom Vrbek Mesić, Martinom Vidak te vjeroučiteljicom Sanjom Kopunović Legetin, izradili su raznim tehnikama božićne čestitke, ispisali ih najtoplijim riječima i najljepšim željama te ih poslali korisnicima Doma za stare i nemoćne osobe Beli Manastir i Baranjsko Sunce.

Odazvali su se pozivu Hrvatskog Caritasa i proveli program “Za 1000 radosti” uz slogan “Na strani dobra”. Kupnjom fluorescentnih narukvica prikupljeno je 180€  za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj koje teško preživljavaju boreći se s bolešću, nezaposlenošću i siromaštvom.

Nacionalna uprava Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj u akciji „Snaga riječi koja mijenja svijet“ ponudila je misijske narukvice. Otkupom istih uplatili smo 650€ kako bi se putem hrvatskih misionara, u najsiromašnijim dijelovima svijeta pomoglo očuvati djetinjstvo.

Na račun udruge “Marijini obroci” uplaćen je iznos od 132€ koji je dovoljan za godišnju hranu u školi za šest učenika u najsiromašnijim dijelovima svijeta.

Riječima i djelima nastojali smo unijeti svjetlo i radost u srca različitih skupina ljudi, svjesni da smo na zemlji produžena Božja ruka i da tu zadaću trebamo zahvalno i odgovorno vršiti.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica