Natjecanje u financijskoj pismenosti

Datum objave: 4. ožujka 2024.

Dana 29. veljače 2024. godine održano je natjecanje namijenjeno učenicima od 5. do 8. razreda osnovnih škola u svrhu poboljšanja financijske pismenosti mladih. Ovo je druga godina u kojoj Štedopis, Institut za financijsko obrazovanje, provodi takvo online natjecanje. Na natjecanju je sudjelovalo  816 ekipa i 468 mentora iz cijele Hrvatske.

Naša škola prijavila je dvije ekipe za sudjelovanje, obje iz područne škole Kneževo. Sudjelovali su učenici osmoga razreda Luna Vereš, Dora Kazimir i Karlo Gajšek s mentoricom Marinom Vuksanović te se plasirali  na 172. mjesto te učenice sedmoga razreda Ariana Ivana Bartolić, Gabrijela Horvat i Tea Mikola s mentoricom Magdalenom Mikulić te se plasirale na 81. mjesto.

Učenici su prije samog natjecanja marljivo proučili zadane materijale, a osim znanja, bila im je potrebna i velika brzina jer se natjecanje održalo preko Kahoot! platforme. Učenici su zadovoljni rezultatima, a na natjecanju su se i odlično zabavili.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

učiteljice Marina Vuksanović i Magdalena Mikulić