Noć knjige

Datum objave: 30. travnja 2024.

U mjesecu kada se obilježava Noć knjige, učenici raznih uzrasta tijekom sati Vjeronauka, dublje su ponirali u tzv. “Knjigu nad knjigama” – Bibliju.

Upoznali su se s raznim književnim vrstama, poviješću nastanka, podijeli, piscima, jezicima Biblije no ono što je najvažnije, u njoj su nalazili uporište za vlastitu svakodnevicu.

Učenici razredne nastave u raznim izdanjima Biblije pronalazili su sadržaje koje su do sada učili. Učenici predmetne nastave “oživjeli” su biblijske osobe i pronalazili predmete iz svakodnevice koje ih podsjećaju na odabrani biblijski lik ili događaj.

Svjesni kako čitanje ima veliki utjecaj na zdravlje, osobnost, suosjećanje i znanje pojedinca i čitavog društva, istaknuli su kako čitanje Biblije ispunja čovjekovu nutrinu i kako zaključuju učenici: kao da govori svakom čovjeku u raznim životnim trenucima i u raznim vremenima na tako moćan način.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica