Obilježili smo Svjetski dan matematike

Datum objave: 6. ožujka 2024.

Dana 6. 3. 2024. u našoj školi održan je Svjetski dan matematike, koji se svake godine obilježava prve srijede u mjesecu ožujku. Matematiku često smatramo teškim i nepotrebnim predmetom. Ali, matematika je svuda oko nas. Bez matematike ne bismo znali koliko imamo godina, koje je stoljeće i još dosta drugih stvari. Matematika je povezana s fizikom, kemijom, medicinom, robotikom. Ona je univerzalni jezik.

Učiteljice matematike Magdalena Mikulić i Marina Vuksanović su svaka sa svojim razredima održale aktivnosti kroz igru. Učenici šestih razreda su na zanimljiv način ponovili računske operacije s razlomcima. Učenici petoga razreda su uvježbavali decimalne brojeve, dok su učenici osmog razreda obavili kroz igru ponavljanje gradiva za pisanu provjeru pravac. Također su pojedini učenici za vrijeme obilježavanja svjetskog dana matematike njen značaj istraživali na internetu. Proučavali su za što je sve značajna matematika u svakodnevnom životu. Istraživali su poznate matematičare i njihov značaj u matematici. Nakon toga su učenice šestog razreda Loreta Saić i Mia Ranogajec napravile plakat u Canvi, na kojem su prikazale važnost Blaise Pascala i Davida Hilberta. Bio je to jedan zabavan sat matematike.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Magdalena Mikulić i Marina Vuksanović, učiteljice matematike