Terenska nastava u Osijeku

Datum objave: 24. svibnja 2024.

U sklopu B1 aktivnosti Književni superjunaci eksperimentalnog programa cjelodnevne škole, učenice 5. i 7. razreda koje pohađaju navedenu aktivnost, u pratnji učiteljice Silvije Švelinger posjetile su Panonski festival knjige i pogledale film Imaginarni prijatelj u osječkom Cinestaru.

Panonski festival knjige je jedinstveni kulturni događaj Osijeka i Hrvatske namijenjen ljubiteljima pisane riječi i onima koji u knjigama vide putokaz za razvoj mašte. Naše su učenice pronašle raznu literaturu koja će obogatiti njihov daljni rad te se počastile zanimljivim naslovima.

Nakon toga uslijedio je odlazak u McDonald’s i zabavno druženje uz priču i smijeh.

Posljedna stanica terenske nastave bio je Cinestar i gledanje filma Imaginarni prijatelji – animirana fantastična komedija iz svijeta maštaonice Johna Krasinskog, a radi se o djevojčici koja otkriva da ima posebnu supermoć – na taj su način naše učenice prošile svoje vidike i upoznale se s novim filmskim i književnim superjunacima koje i istražuju u sklopu B1 aktivnosti.

Više fotografija pogledajte OVDJE!

Tekst/foto: Silvija Švelinger