Leksikon mitologija

Glagoljica

Čitajmo Bonton Zvonimira Baloga i učimo se lijepim manirima
Autor: ŽELJKO PREDOJEVIĆ, 6. 3. 2015.

U siječnju, veljači i ožujku preporučujemo vam čitati Bonton Zvonimira Baloga podijeljen u tri dijela, za prva tri mjeseca ove 2015. godine. Bonton je namijenjen učenicima osnovne škole u dobi od devet godina na više, a nastao je okupljanjem kratkih tekstova koje je autor objavljivao u školskim časopisima, predstavljale su nešto između humorističnog komentara nepoželjnog ponašanja i nenametljivih uputa, kako i zašto izbjegavati takvo ponašanje. Bonton knjiga prva, dio je trilogije jedne od najpopularnijih i najduhovitijih knjiga za djecu objavljenih posljednji puta u devedesetima. Riječ je o šaljivim kratkim pričama koje tematiziraju ponašanje dajući na duhovit način uputu o onom poželjnom ne osuđujući pri tome nepoželjno ponašanje na uobičajen način i uobičajenim pedagoškim sredstvima, već duhovito opisujući kako to ponašanje izgleda drugima i kakve posljedice ima.

Izvor: http://www.mozaik-knjiga.hr/novosti/bonton-zvonimira-baloga