Leksikon mitologija

Glagoljica

Prvi dan nastave - pustolovina počinje!
Autor: GORAN PODUNAVAC, Marijana Kuna, 7. 9. 2015.

Ljetne vrućine su iza nas i polako nam stiže jesen. Svi smo se odmorili i spremni smo za nove pustolovine u školi i svladavanje gradiva. Posebno su uzbuđeni naši prvašići koji su po prvi puta sjeli u klupe kao pravi školarci.

Matična škola Popovac ima dvanaest prvašića, područna škola Kneževo devet, a područna škola Branjina troje. Više pročitajte pod opširnije, a fotografije pogledajte OVDJE!

Danas su roditelji dopratili svoje prvaše u školu i pogledali prikladni program koji su uvježbali sadašnji petaši s bivšom učiteljicama. Ukratko su izrecitirali pjesmice kako bi ukazali novim učenicima kako je školovanje važno, ali i zabavno.

Ravnateljica Jadranka Sabljak je podijelila crtančice s prigodnim porukama i olovke kao mali znak pažnje i poticaja za učenje.

Programu je prisustvovao i načelnik općine Zoran Kontak koji se prisjetio svojih školskih dana i rekao da će općina Popovac pomagati učenicima, roditeljima i školi koliko god je to moguće kako bi svima bilo lakše više učiti i stjecati nova znanja.

Općina Popovac je sufinancirala dio sredstava za udžbenike i kupila likovne mape za sve učenike naše škole.