Leksikon mitologija

Glagoljica

Ugodno druženje s prometnim policajcem u PŠ Branjina
Autor: GORAN PODUNAVAC, 25. 11. 2015.

Iskreni osmijesi učenika iz PŠ Branjina najbolje pokazuju koliko ih je razveselio ponovni susret s prometnim policajcem.

Njihovo prvo druženje bilo je na početku školske godine, a danas je nastavljeno na obostrano zadovoljstvo.

Nakon što su ponovili što znaju o prometnim znakovima i ponašanju u prometu, poslušali su predavanje o štetnosti alkoholizma u obitelji te saznali što znači kad netko kaže "Ako piješ, ne vozi!". S obzirom na to da se bliže blagdani, učenici su upozoreni na moguće opasnosti od petardi i ostalih pirotehničkih sredstava.

Zatim je uslijedio najzanimljiviji dio - testiranje na alkohol. Učiteljice Ana i Ivana sve su smireno pratile sa strane, a kako i ne bi kada je alkotest pokazao ono što i same znaju. Jasno je da njihovi savjesni učenici ne piju alkohol i zato je na uređaju treperila jedna te ista brojka. Ni manje ni više nego 0.0 promila alkohola u krvi.

Druženje u ugodnoj atmosferi nije moglo proći bez toga da učenici ne isprobaju policajčevu jaknu, ali odmah usput i dogovore neki novi susret u njihovoj školi.

Više fotografija pogledajte OVDJE!