Redovnici i redovnice u Crkvi

Datum objave: 7. prosinca 2023.

Časna sestra Zrinka Vuković iz Valpova bila nam je dragom gošćom te je učenike šestog razreda upoznala s važnom temom života i djelovanja redovnika i redovnica u Crkvi.

Kako žive redovnici, kako izgleda njihov dan, kako su se odvažili na duhovni poziv i jesu li imali podršku obitelji, zašto postoje različite redovničke zajednice i mnoga druga pitanja, uputili su učenici našoj dragoj gošći.

Osvojila ih je mirnoćom, radošću, načinom predavanja, smislom za humor, ali i sportskim vještinama: rado je tijekom odmora s učenicima odigrala stolni tenis. A njezina kreativnost vidljiva je u znakovima pažnje koje im je poklonila: pleteni križ i plastificirana molitva blaženoj Mariji Propetog Isusa Petković.

Ovaj susret i zajedničko provedeno vrijeme uvelike nas je obogatilo te vjerujemo kako će ostaviti trajni pečat u našem duhovnom životu.

Više fotografija možete pogledati na ovoj poveznici.

Sanja Kopunović Legetin, vjeroučiteljica