Žene koje su ispisale povijest

Datum objave: 8. ožujka 2024.

Učenici sedmoga razreda, zajedno s učiteljicama engleskoga jezika Sanjom Vuksanović-Čančar, hrvatskoga jezika Lidijom Marković i njemačkoga jezika Anelom Pejić u sklopu eksperimentalnog programa Cjelodnevna škola, obilježili su Međunarodni dan žena integriranim nastavnim satima na kojima su istraživali podatke o značajnim ženama kroz povijest, s posebnim naglaskom na slavne žene iz engleskoga, hrvatskoga i njemačkoga govornog područja. Svoj su doprinos dali učenici i učiteljica četvrtoga razreda Ivana Vrbek Mesić, koji su uložili velik trud izrađujući ruže za ukras panoa. Učenik sedmoga razreda Erik Teveli kreirao je broj osam pomoću stiropora koji je poslije uz pomoć asistentice Sanje Terek ukrašen, a učenički radovi i plakati krase školski pano. Žene su tijekom povijesti često bile zaboravljane i zanemarivane te je ovo bila prigoda odati im počast te dodatno naglasiti njihovu ulogu koja je utkana u same temelje društva.

Više fotografija pogledajte OVDJE!