Čajanka s tetom Julijom

Datum objave: 7. lipnja 2024.

U sklopu A2 Hrvatski jezik 1., 2. i 3. razreda s učenicima iz Branjine proveden je projekt poticanja čitanja “Čajanka s tetom Julijom 3”. Autorica projekta je Maja Pignar-Mijović.

Ciljevi projekta su upoznati različita djela omiljene dječje spisateljice Julije Donaldson iz Velike Britanije, poticati na dugotrajno čitanje, naučiti aktivno slušati, poticati učenike na prihvaćanje različitosti, na odvažnost, hrabrost i razvoj pozitivne slike o sebi (samopoštovanje).

Tijekom projekta pročitano je 6 slikovnica, odrađene su mnoge zanimljive aktivnosti, a svaku priču popratilo je ispijanje mirisnog čaja i grickanje čajnih keksića.

Na ovoj poveznici se nalazi prezentacija svih provedenih aktivnosti i rezultati provedene evaluacije projekta.

učiteljica Ana Vuksanović