Leksikon mitologija

Glagoljica

Arheološko predavanje za učenike predmetne nastave
Autor: Daška Osonjački, 4. 11. 2015.

U utorak, 27. listopada 2015. godine našu školu posjetili su djelatnici Arheološkog Muzeja u Zagrebu, Ozren Domiter i Jacqueline Balen, kako bi upoznali učenike predmetne nastave sa zanimljivostima vezanim za područje arheologije. Učenici su mogli saznati što je arheologija i čime se bavi, ali i pokoju zanimljivost vezanu za arheološku baštinu Popovca. Na kraju predavanja svaki je učenik dobio priliku napisati svoje ime hijeroglifskim pismom. Predavanje je popraćeno i izložbom plakata o arheologiji i ulozi muzeja. Izložba ostaje nekoliko tjedana, a svi zainteresirani mogu je pogledati u holu škole. Više fotografija pogledajte na školskom fejsu.