Leksikon mitologija

Glagoljica

Posjet Vukovaru
Autor: Daška Osonjački, 4. 11. 2015.

U srijedu i četvrtak, 28. i 29. listopada 2015. godine učenici osmih razreda posjetili su Vukovar. Dvodnevna ekskurzija bila je vrlo sadržajna te su učenici uz stručno vodstvo dobili priliku doznati više o Domovinskom ratu, a posebice o ulozi grada Vukovara u obrani Hrvatske. Učenici su posjetili Spomen dom Ovčaru, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Muzej Vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar, tzv. Kukuruzni put ili Put spasa, Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991.g., Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Ekskurzija je bila poučna, popraćena lijepim vremenom te novim iskustvima i prijateljstvima. Više fotografija pogledajte OVDJE.